Sık Sorulanlar Sorular

Araç rezervasyonunuzu, www.carfleet.com.tr ana sayfasında rezervasyonunuzla ilgili seçimleri tamamladıktan sonra Visa/Mastercard kredi kartlarınızı kullanarak yapabilirsiniz. Ayrıca, 0850 840 8 444 numaralı çağrı merkezimiz ya da ofislerimiz aracılığı ile de rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

www.carfleet.com.tr ve mobil sitemiz üzerinden ofiste sonra ödemeli rezervasyon seçeneği sunmaktayız. Misafirlerimiz, web sitemizden arama yapabilecekleri gibi 0850 840 8 444 numaralı çağrı merkezimiz ile de talep etmiş oldukları tarih aralığı ve araç grubunda müsaitlik ile ilgili bilgi edinebilir, çağrı merkezimiz aracılığıyla araç teslimatında ödemeli rezervasyon yapabilirler. Unutmayın, yoğun dönemlerde sonra ödemeli rezervasyon alınamayabilir. Erken rezervasyon yaptırmanız durumunda rezervasyonunuz daha avantajlı olacaktır.

Carfleet bünyesinde yapılacak tüm kiralamalarda kredi kartı talep edilmektedir. Kredi kartının dışında nakit, debit kart, sanal kart, senet vb. ödeme şekilleri kabul edilmemektedir. Kredi kartı istenmesinin nedeni oluşabilecek trafik cezaları, karayolları geçişleri, kiralama uzatma talepleri, hasar bedeli vb. durumlarda tahsil yapılabilmesi içindir.

Mutlaka kredi kart sahibinin sizinle beraber araç teslimatında hazır bulunması gerekmektedir.

Araç kiralama yapabilmeniz için rezervasyonunuzu en geç 1 gün en erken 2 ay önceden yapmanız gerekmektedir.

Rezervasyonunuz anında ilgili ofise iletilir ve sizin için en uygun Carfleet aracı hazırlanır. Rezervasyon bilgilerinizle aracı teslim almak istediğiniz lokasyonda ve saatte hazır olmanız yeterlidir.

Kiralama sürenizin sonunda araçla birlikte önceden belirttiğiniz lokasyona gitmeniz yeterlidir. Aracı istediğiniz istediğiniz Carfleet lokasyonuna teslim edebilirsiniz. Alış lokasyonu ile dönüş lokasyonun farklı olması durumunda oluşacak tek yön ücreti için rezervasyon sorumlusuna danışınız. Kiralama süresince her türlü soru ve sorunlarınız için size bildirilen telefon numarasından yetkili çalışanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Elbette, kiralamış olduğunuz aracı farklı bir şehirde bulunan Carfleet lokasyonların dan birine tek yön ücreti uygulamasından faydalanarak iade edebilirsiniz. Tek yön ücretleri hakkında detaylı bilgiyi 0850 840 8 444 numaralı çağrı merkezimizden alabilirsiniz.

Günlük ve aylık kiralamalara göre değişen kilometre sınırı uygulamamız bulunmaktadır. Kilometre sınırı uygulamamız hakkında bilgi almak için Carfleet genel kiralama koşulları detaylarını inceleyebilirsiniz.

Araç kiralama rezervasyonunuzu en geç 24 saat önceden iptal etmeniz gerekmektedir.24 saatten az kalan rezarvasyonunuzu iptal etmek isterseniz 1 günlük kira bedeli kesinti yapılarak diğer bedel kredi kartınıza iade edilir.

Rezervasyonunuzda değişiklik yapmak isterseniz değişikliği 12 saat önceden www.carfleet.com.tr adresi üzerinden veya 0850 840 8 444 numaralı çağrı merkezimizden müşteri temsilcimizle iletişime geçerek gerçekleştirebilirsiniz.

Sürücü, ekomik sınıf araçlar için en az 22 yaşında ve 2 yıllık ehliyet sahibi olmalıdır. Orta sınıf araç kiralama yapabilmek için ise 23 yaşında ve 3 yıllık ehliyet sahibi olmalıdır. Üst sınıf araç kiralama yapabilmek için ise 27 yaşında ve 4 yıllık ehliyet sahibi olmalıdır.

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi/kişilerce kullanılabilmesi ilave sürücü/sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin kira sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ve ek sürücü bedeli ödenmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya herhangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan, gerekse aracı kullanan kişi ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.

Kiralamanız bittiğinde depozito tutarınız Carfleet tarafından iade edilir. Banka iç iletişimi kaynaklı olarak hesabınıza 10 iş günü içerisinde yansımaktadır. Yabancı kredi kartı ile kiralama yapılan durumlarda iadenin hesaba yansıma süresi 15 iş günü olmaktadır.

Aracın teslimatında gecikme yaşayacak misafirlerimizin, Carfleet destek hattı 0850 840 8 444 no’lu telefon numarasını arıyarak bilgilendirmesini rica ederiz. Gecikmenin süresine bağlı olarak, misafirlerimize gecikme bedeli yansıtabilir. Gecikme süresinin 2 saati aştığı durumlarda bir günlük kira bedeli yansıtılır. Gecikme halinde uygulanacak işlemlerin detayı için kiralama sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.

Tüm araçlarımızda OGS bulunmaktadır. Kiralamanız bittiğinde Karayolları tarafından HGS kullanım bilginiz tarafımıza ulaşmaktadır ve kiralamanızı yapmış olduğunuz kredi kartınızdan tahsil edilmektedir. Tahsil sürecinde Karayollarına bağlı olunması nedeniyle geç tahsilat yapıldığı durumlar olmaktadır. OGS takılı olan araçlarımızla HGS gişesinden geçiş yapılması durumunda kaçak geçiş meydana gelir ve kullanıcının kredi kartına yansıtılır.

Trafik cezası TC numaranıza yazıldı ise, ödemeyi aracın kullanıcısı yapmalıdır. Plakaya yazılan trafik cezalarında trafik cezası tarafımıza tebliğ edildiğinde indirimli olarak ödenmektedir ve müşterilerimizin kredi kartından tahsil edilmektedir. Eş zamanlı olarak trafik cezasına ait hizmet bedeli de tahsil edilmektedir.

Aracın yerini değiştirmeden, en yakın polis veya jandarma karakoluna haber vererek, Carfleet destek hattı 0850 840 8 444 no'lu telefondan aramalısınız.

İphone ve Android cihazlar için uygun ÜCRETSİZ uygulamamızı indirin.