Karaman Şehir Merkezi

Karaman rent a car firması

Son zamanlarda özellikle şehir dışı seyahatlerde kişisel araçlar yerine gidilen şehirde araç kiralamak daha ekonomik ve daha kolay bir alternatif oluşturmaktadır. Carfleet Karaman rent a car ofisimizden yararlanabileceğiniz Karaman araç kiralama hizmetimiz ile siz de rahatça, hiçbir ulaşım sıkıntısı yaşamadan Karaman seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Karaman’da Görebileceğiniz Tarihi ve Doğal Güzellikler

Mağaraları, kaleleri, camileri ve ören yerleri ile Karaman gezilip keşfedilmeyi bekleyen birçok yere ve tarihi esere sahiptir. Tüm bu güzellikleri keşfederken kendinizi sınırsız ve özgür hissetmek için en konforlu yol Karaman araç kiralama hizmetimizden yararlanarak dilediğinizce seyahat edebilmenizdir.

  • Aktekke Camii: Karamanoğullarından Alaaddin Bey tarafından Mevlana’nın annesi Mümine Hanım tarafından yaptırılan camii kalem işi süslemeleri ile dikkat çekmektedir. Caminin türbesinde 21 adet sandukalı mezar vardır. bu mezarlardan bazılarının Mümine Hatun, Alaaddin Çelebi ve Karamanoğlu Seyfettin Süleyman Bey’e ait olduğu bilinmektedir. 1370 yılında yaptırılan cami Karaman merkezde İmaret Mahallesinde bulunmaktadır.
  • İncesu Mağarası: Karaman’ın merkez Taşkale Köyü’nde bulunan İncesu Mağarası’nın uzunluğu 1356 metredir. İçerisinde sarkıt, dikit ve travarten havuzları bulunan bu doğa harikası mağara özellikle astım, bronşit ve kalp yetersizliği bulunan hastalara iyi gelmektedir.
  • Manazan Mağaraları: Karaman’a 40 km uzaklıkta olan Manazan Mağaraları tamamen insan eli ile oyulmuş beş katlı meskenler şeklindedir. Bizans döneminde 6. Ve 7. Yüzyıllarda oyulduğu düşünülen mağaralar kil oranı yüksek bir kaya kütlesine oyulmuştur.
  • Karaman Müzesi: 1980 yılında kapılarını ziyaretçilerine açan müzede arkeolojik ve etnografik eserler sergilenmektedir. Karamanoğulları Beyliği döneminin en önemli eserlerinden birisi olan Hatuniye Medresesi’nin arkasında yer almaktadır.
  • Maden Şehir Ören Yeri: Madenşehir Ören Yerinde 4. Ve 9. Yüzyıldan kala birçok kilise, şapel, bazalika, sarnıç ve askeri yapılar bulunmaktadır. Bazalika’dan kuzeye giden yolun her iki tarafında Nekropol yani mezarlık alanları bulunaktadır.
  • Karaman Kalesi: XI. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilen kale; iç, orta ve dış olmak üzere üç ayrı alandan oluşmaktadır. Hisartepe’nin üzerine inşa edilen kalenin dış surları tamamen yol olmuştur.
  • Maraspoli Mağarası: Ermenek ilçesinde bulunan Ermenek Kalesi’nin altında bulunan mağara toplam 196 metredir. Mağaranın altında bir yeraltı şehri bulunmaktadır. İki girişi bulunan mağara şehrin su ihtiyacını karşılamaktadır ve dünyanın üç büyük mağarasından birisidir. Karaman araç kiralama hizmetiz ile Ermenek ilçesine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Hatuniye Medresesi: Karamanoğlu Alaaddin Bey’in karısı Nefise Sultan tarafından yaptırılan medrese açık avlulu ve tek eyvanlıdır. 1382 yılında yaptırılmış olup mimarı Numan Bin Hoca Ahmet’tir.
  • Zeyve Pazarı: 500 yıllık bir tarihe sahip olan Zeyve Pazarı Ermenek ilçesine bağlı İkizçınar Köyü ve Yayla Pazarı köylerini ayıran derenin üzerinde ve çevresinde kurulmuştur. Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında köylüler kendi yetiştirdikleri ürünleri Pazar günleri kurdukları pazarda satarlar. Çınar ağaçları, su değirmenleri, soğuk suları ile mutlaka görülmesi gereken bir doğa harikasıdır.

Karaman rent a car ofisimiz ile 0850 840 8 444 numaralı telefonla iletişime geçerek müşteri temsilcimiz ile rezervasyon işlemlerinizi yapabilir ve Karaman araç kiralama hizmetimiz ile özgürce tatilin ve gezmenin tadını çıkarabilirsiniz. Araçlarımızın tamamı full kargolu olup son model araçlardan oluşmaktadır.

Karaman Şehir Merkezi için en çok tercih edilen Kiralık Araçlar

1 - Arama kriterlerine göre araç bulunamadı, sorgulamanızı değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz!

İphone ve Android cihazlar için uygun ÜCRETSİZ uygulamamızı indirin.