Elazığ Araç Kiralama - Elazığ Rent a Car Servisi - Carfleet

Elazığ Şehir Merkezi

Elazığ merkez araç kiralamaM.Ö. 3000’li yıllara dayanan köklü bir tarihsel geçmişe ve doğal güzelliklere sahip olan Elazığ şehri eski Harput kentinin devamıdır. 1937 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından bereket ve bolluk anlamına gelen El’azık ismi verilen kent Türkçe ses uyumundan dolayı Elazığ’a dönüşmüştür.


Doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra kültürel anlamda da etkinliklerin bulunduğu Elazığ ilinde 2008’den bu yana Çayda Çıra Film Festivali düzenlenmektedir. Kente iş ya da seyahat amacı ile geldiğinizde uygun fiyatlı Elazığ araç kiralama hizmetlerinden de yararlanmanız mümkün. Carfleet Elazığ araç kiralama olarak tüm seyahatiniz süresince rahatlığınız ve konforunuz için Elazığ ofisimiz son model araçları ve güler yüzlü personeli ile yanınızda.

Elazığ’da Yapılabilecek Faaliyetler

Elazığ özellikle son dönelerde kış turizmi açısından oldukça popülerleşmeye başlayan bir bölgedir. Kentte bulunan Hazarbaba Kayak Merkezi her kış kayak severlere ev sahipliği yapmaktadır. Elazığ araç kiralama olanaklarından yararlanarak kayak merkezine kendi isteğinizce rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ayrıca tarihsel kökleri oldukça gerilere uzanan Elazığ’da göreceğiniz çok sayıda tarihi eser ve mutlaka görmeniz gereken doğa harikası yerler bulunmakta. Kaplıcaları, şelaleleri, Keban Barajı, Hazar Gölü gibi daha sayılabilecek birçok güzelliğe sahip olan Elazığ Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehirlerinden birisidir.

Elazığ’da Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Elazığ’a geldiğinizde kentin bütün güzelliklerini keşfedebileniz ve gönlünüzce gezebilmeniz için uygun fiyatlı Elazığ araç kiralama hizmetlerinden yaralanarak gezip görebileceğiniz çok sayıda yer var. Bunlardan bazılarından bahsetmek gerekirse; Üryan Baba Türbesi: Kentin Seyitgazi ilçesine bağlı Yazıdere Köyü’nde bulunan Üryan Baba Türbesi ve imareti Osmanlı Devri eserlerinden birisidir.

  • Üç Lüleli Çeşme: Harput girişinde Ağa Camiinin yakınlarında yer alan çeşme kesme taşlarla yapılmıştır. Eyvanlı tipte dizayn edilen çeşmede bulunan kitabeye göre çeşme 1906 (1324) yılında yapılmıştır.
  • Ulu Cami: Yine Harput ilçesinde bulunan Ulu cami Anadolu’nun en eski camilerinden bir tanesidir. Üç kez tadilat gören cami hala ibadete açıktır. İçerisinde iç avlu, iç cami ve son cemaat yeri olma üzere üç bölüm bulunur. İki kapısı olan Ulu Cami’nin duvarları moloz taştan, kubbe ve minaresi ise tuğladan yapılmıştır.
  • Sori Şelalesi: Alacakaya İlçesinde bulunan Sori Şelalesi özellikle ilkbaharda karların erimeye başladığı dönemde yoğunlaşmaya başlayarak gerçek bir doğa harikası yaratır. Görülmeye değer bir manzaradır.
  • Keban Barajı: Elazığ’ın Keban ilçesinde bulunan Keban Baraj Gölü ülkemizin ikinci büyük suni gölüdür. 125 km uzunluğa ve 675 metrekare alana sahiptir.

Carfleet İle Özgürce Seyahat

Bunların dışında daha birçok gezilebilecek ve görülmeye değer tarihi ve doğal güzelliklere sahip olan kentimiz Elazığ araç kiralama olanakları ile de misafirleri için birçok kolaylıklar sunmaktadır. Kent merkezinde bulunan Carfleet Elazığ araç kiralama ofisimize gelerek ya da 0850 840 8 444 numaralı çağrı merkezimizi arayarak rezervasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ya da mobil cihazınıza indirebileceğiniz uygulamamız üzerinden de rezervasyonlarınızı oluşturabilir hatta bu seçenekle %20 indirim kazanabilirsiniz. Rezervasyonunuzu oluşturup kente geldiğinizde aracınızı isterseniz ofisimizden isterseniz vale hizmet kullanarak bulunduğunuz lokasyondan teslim alabilirsiniz. Konforlu ve dilediğinizce bir Elazığ gezisi için tüm olanaklarımız ile yanınızdayız.


Elazığ Şehir Merkezi için en çok tercih edilen Kiralık Araçlar

1 - Bu yönde minumum kiralama süresi 5 gündür. Kiralama süresini 2 gün daha artırabilirsiniz ya da alış-bırakış lokasyonlarında değişiklik yapmayı deneyebilirsiniz!

İphone ve Android cihazlar için uygun ÜCRETSİZ uygulamamızı indirin.