Adana Şakirpaşa Havalimanı (ADA)

Adana Şakirpaşa Havalimanı Kiralık OtomobilAdana Şakirpaşa Havalimanı ismini 1988 yılında vali olan Şakir Paşa’dan almıştır. Adana’nın sel sorununu çözerek tarımın canlanmasında önemli katkıları olan, nehirleri ıslah ederek tarım potansiyelini artıran Şakir Paşa yöre halkı tarafından da çok sevildiği için kentteki havalimanına Adana Şakirpaşa Havalimanı ismi verilmiştir.


Adana'yı Rahatça Keşfedin

Adana’ya ulaştığınızda Adana Havalimanı araç kiralama işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra sıra Adana’nın güzelliklerini ve gezilecek yerlerini keşfetmeye geldi. Adana’nın en bilinen ve meşhur yerlerinden birisi dünyanın hala kullanılan en eski köprüsü olan Taşköprü’dür. Seyhan Nehri üzerinde bulunan Taşköprü Roma Döneminde Mimar Auxentius tarafından tasarlanarak MÖ 1500 yılında yapılmıştır.

Adana’nın en eski bölgelerinden birisinde yer alan ve Türkiye’nin en büyük saat kulesi olan Büyük Saat görülmeye değer tarihi bir başka değerdir.

Doğal bir ortamda piknik yapmak ve güzel bir manzaranın keyfini yaşamak isterseniz Alman Köprüsü olarak da bilinen Varda Köprüsü’nü mutlaka görmelisiniz. Hatta hazır Varda Köprüsü’ne gitmişken büyüleyici bir manzaraya sahip olan Kapıkaya Kanyonu’nu da mutlaka görmelisiniz.

Adana Merkez Camii, Seyhan Barajı, Kozan Kalesi, Yumurtalık Plajı, Kazancılar Çarşısı ve Adana Arkeolojik Müzesi de Adana kent merkezi ve çevresinde görebileceğiniz yerlerden sadece birkaçıdır.

Adana ve çevre illerine, özellikle Mersin, Tarsus gibi bölgelere de Adana oto kiralama olanakları özgürce seyahat edebilirsiniz.

Ayrıca Adana’da gerçekleştirilen ve binlerce kişinin geldiği çok güzel uluslar arası festivaller bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Uluslar arası Adana Film Festivali, Portakal Çiçeği Karnavalı, Adana Lezzet Festivali, Adana Havacılık ve Yamaç Paraşütü Festivali’dir.

Şakirpaşa Havaalanı

1937 yılından bu yana hizmet veren Adana Şakirpaşa Havalimanı (ADA) kente yakın bir mesafede yer almaktadır. Şehir merkezine 3,5 km. uzaklıkta olan havalimanı Mersin, İskenderun, Dörtyol, Ceyhan, Tarsus ve Osmaniye seyahatleri için de sıklıkla tercih edilmektedir. Şehir merkezine en yakın havalimanı olan ve hem askeri hem de sivil uçuşlara hizmet veren Adana Şakirpaşa Havalimanı yaklaşık olarak 21.000 metrekare alana sahiptir. İç ve dış hat uçuşlarının da bulunduğu havalimanından birçok şehir ve ülkeye doğrudan uçuş yapılabilmekte. Yolcu trafiğine göre değerlendirildiğinde Türkiye’nin 6. Avrupa’nın 77. büyük havalimanıdır.

Adana Şakirpaşa Havalimanına ulaştığınızda HAVAŞ, toplu taşıma ve taksi olanaklarından yararlanabileceğiniz gibi son dönemlerin en popüler ve konforlu yöntemi olan araç kiralama hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Adana Havalimanı araç kiralama hizmetleri ile Adana’dan çevre illere yapacağınız seyahatlerde ya da kent içi gezilerinizde sorunsuz ve konforlu bir ulaşım olanağını değerlendirebilirsiniz.

Carfleet Rent A Car İle Konforlu Seyahat

Carfleet Rent A Car ile Şakirpaşa havalimanı araç kiralama rezervasyonlarınızı yaptırarak vale hizmetimizden yararlanarak istediğiniz yerden aracınızı alabildiğiniz gibi istediğiniz lokasyonda da teslim etmek gibi avantajlarınız bulunmaktadır. Adana Havalimanı araç kiralama işlemlerinizi mobil uygulamalarınızdan ya da 0850 840 8 444 numaralı çağrı merkezimizden yapabileceğiniz gibi Adana Şakirpaşa Havaalanı İç Hatlar Terminalinde bulunan ofisimizden de gerçekleştirebilirsiniz.

Şakirpaşa havalimanı araç kiralama sayesinde, full kaskolu ve son model araçlarımızla Adana ve çevre illerdeki seyahatlerinizi hiçbir ulaşım sorununu düşünmeden özgürce gerçekleştirebilirsiniz.İphone ve Android cihazlar için uygun ÜCRETSİZ uygulamamızı indirin.